دپارتمان بهداشت عمومی کالیفرنیا نسبت به خطرناک بودن تشعشعات موبایل هشدار داد و اعلام کرد کاربران نباید موبایل را در جیب‌شان گذاشته و با خود حمل کنند.

 مضر بودن امواج گوشی ها، بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه روزه، کارشناسان از تاثیرات آن بر زندگی مردم صحبت می‌کنند. اما انتشار اطلاعاتی از دعوای حقوقی یکی از پروفسورهای دانشگاه برکلی با نام جوئل موسکوویتز (Joel Moskowitz) که سال ۲۰۰۹ مطرح شده بود، سبب ارائه توصیه‌هایی از سوی این دپارتمان شده است.

 

ااثبات ضرر تشعشعات موبایل برای سلامتی انسان

 

آیا موبایل برای بدن مضرر است

موسکوویتز مدعی شده بود که مرکز بهداشت عمومی، آلودگی‌های ناشی از تلفن های همراه و امواج موبایل را شدیدا دست کم گرفته و مردم باید بدانند که با چه چیزی رو به رو هستند. سال گذشته، موسکوویتز در این پرونده پیروز شد و حالا مزکر بهداشت عمومی، دستورالعمل‌های خود را به‌روز کرده است. سخنگوی این مرکز، دکتر کارن اسمیت (Karen Smith) ضمن اشاره به نگرانی‌های بسیاری از مردم نسبت به استفاده از گوشی موبایل و ایمن بودن آن، می‌گوید:

زمانی که می‌خوابید، گوشی را از بدن خود دور نگه دارید. همچنین گوشی را در جیب یا کیف پول خود نگذاشته و آن را با خود حمل نکنید.

چنین موضوعی می‌تواند برای مردم یک کابوس باشد، اما سخنگوی CDPH با اشاره به مطالعات مختلف می‌گوید استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، شانس ابتلا به سردرد، ایجاد تومور و کم شدن تعداد اسپرم‌ها را افزایش داده و به صورت کلی، مشکلاتی از جمله فراموشی، از دست دادن شنوایی و خواب پریشان در شب را به همراه خواهد داشت.
اگرچه چند سال پیش، گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد هیچ ارتباط مستقیمی میان ایجاد تومورهای مغزی و تشعشعات موبایل ها وجود ندارد، اما احتیاط، بهتر از هر چیز دیگری بوده و بهتر است کاربران، عادات استفاده طولانی‌مدت از گوشی های خود را کنار بگذارند.

منبع : گویا آی تی

آخرین ها از وبلاگ

فیلم پاسخ به سوالات Accessفیلم پاسخ به سوالات Access

فیلم پاسخ به سوالات Access به صورت کاملا ساده و راحت فقط کافیه یک بار این فیلم را تماشا کنید تا کار با Access را یاد بگیرید و بتوانید در آزمون شرکت کنید.

فیلم پاسخ به سوالات excelفیلم پاسخ به سوالات excel

فیلم پاسخ به سوالات excel به صورت کاملا ساده و راحت فقط کافیه یک بار این فیلم را تماشا کنید تا کار با excel را یاد بگیرید و بتوانید در آزمون شرکت کنید.

فیلم پاسخ به سوالات wordفیلم پاسخ به سوالات word

فیلم پاسخ به سوالات word به صورت کاملا ساده و راحت فقط کافیه یک بار این فیلم را تماشا کنید تا کار با word را یاد بگیرید و بتوانید در آزمون شرکت کنید.